Sinameki Otu Ne İşe Yarar?

Sağlığımıza oldukça faydası olan sinameki otunun çayı da oldukça faydalıdır. Sinameki otu sayısız faydası ile pek çok alana tercih edilebilir. Neredeyse tüm parçaları da tıbbi amaçlı olarak kullanılır. Sinameki çayı genel anlamda bağırsakları temizlemekle kullanılarak kısa sürede sayısız faydaya sahiptir. Müshil etkisine sahip olan sinameki otu kabızlığı hafifletmek amacıyla kullanılır. Parlayan bir cilde sahip olmak için kullanılan sinameki cilt sorunlarını da anında gidermek için oldukça etkilidir. Radyasyona maruz kalındığında da olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaktadır. Anti bakteriyel olup cilt hastalıklarını tedavi eder.

 Sinameki Otunun Faydaları Nelerdir?

Kabızlık tedavisinde sıklıkla kullanılan sinameki kanser karşıtı etkiye sahiptir. Kanser karşıtı olarak kullanılan sinameki doğal olup kemoterapi esnasında da koruyucu olarak kullanılır. Müshil etkisi nedeniyle sık kullanılan sinameki gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmaz. Kabızlık için sinameki nasıl kullanılır diyenler için toz, çay olarak dememiz mümkündür. Tansiyon, sindirim problemleri, kalp, damar hastalıkları gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılacaksa mutlaka hekimlere danışılması gerekir.

Sinameki Nedir Nasıl Kullanılır?

Şişkinlik azaltıcı ve idrar söktürücü olarak kullanılan sinameki bitkisi diğer bitkilerle de karışım şeklinde kullanılır. Bakterilerin üremesine de engel olur. Çok fazla miktarda kullanıldığında ise bağırsaklar ve mide de sancıya sebep olur. Sinameki çayının tadı ise farklıdır. Etkilerinin önüne geçmek için ise bitkilerle karıştırılarak kullanılması gerekir.