Sinameki Nasıl İçilir?

Genellikle zayıflamak için kullanılan sinameki bitkisi çay yapılarak içilebilir. Sinameki bitkisinin özellikle çayı tercih edilmektedir. Sinameki otunun bunların yanı sıra sağlık açısından da pek çok faydası bulunur. Zayıflama ve kabızlık sorununda da oldukça faydalı olan sinameki adeta bir şifa deposudur. Sinameki kullananlar pek çok faydasını da görmektedir.Tek dikkat edilmesi gereken ise çayı tüketirken de kullanım miktarıdır. Çayı belli aralıklar ile içmek gerekir.

 Sinameki Faydaları Nelerdir?

İştah kesici etkisi de olup kilo vermek için kullanılır. Şifalı bitkinin faydaları, nasıl demlenmesi gerektiği önem taşımaktadır. Çayı içerken en belirgin özelliğiyse çok güçlü olarak müshil etkisine sahip olmasıdır. Müshil etkisi olan sinameki otunu aşırı şekilde tüketmekten kaçınılması gerekir. Sinameki zayıflatır mı diyenler için zayıflamaya etkisi olduğunu söylememiz gerekmektedir. Müshil etkisi bulunup mide ve bağırsakların temizlenmesinde oldukça etkilidir. Sinameki bitkisi çay olarak içildiğinde cilt için pek çok etkisi bulunur.

Sinameki Bitkisi Nasıl Kullanılır?

Çayın tüketilmesi sinamekinin kullanım şekillerinden biri olup bunun yanı sıra yoğurtla toz halinde içilmesi de mümkündür. Yapraklarından çay yapılabileceği gibi toz halinden de karışım halinde çay yapılması mümkün olmaktadır. Karışımı hazırlayarak saç hastalıkları ve daha pek çok sorundan kurtulmak da mümkün olmaktadır. Haftada 2 kez tüketilmesi normal sayılır. Ayrıca 1 haftada 2 kez tüketim ardından ara verilmesi gerekir.