Sinameki Çayı Nasıl İçilir?

Uzun zamandır bitkiler aleminde adı duyulan sinamekinin faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Sinameki çayı 1 bardak kaynamış sıcak suya demlenerek içilmektedir. Yarım tatlı kaşığı kurutulmuş olan sinameki yaprağı ile sinameki çayını yapmak ve tüketmek mümkündür. 3 yarım tatlı kaşığı bal ile kullanılan sinameki bitkisi ocakta demlenerek tüketilir. Sinameki yaprakları eklenerek tüketilen sinameki çayının kapağı örtülerek içilir. İstenirse isteğe göre bal da eklenerek tüketilir. Sinameki çayı kaç gün içilir diyenlere çok fazla tüketilmemesini belirtmeliyiz. Sinameki yaprağı çay olarak demlenmekte ve tadını da değiştirmesi için çay içine diğer malzemeler de eklenmektedir.

Sinameki Çayı Zayıflatır Mı?

Sinameki çayının cilt içinde oldukça faydası çoktur. Ani zayıflamalar ile ciltte meydana gelen sorunlar da anında giderilir. Sinameki çayı zayıflatma etkisinin yanı sıra göbek eritme olarak da kullanılır. Sinameki kullananlar pek çok faydasını da oldukça kısa sürede görmektedir. Sinameki tablet ve toz halde sık kullanılır. Sinameki çayı zayıflatma etkisi ile oldukça meşhurdur. Gebelik sonrasında kullanımı konusunda uzman hekimlere danışmak gerekir.

Sinameki Otu Nasıl Tüketilmelidir?

 Sinameki bitkisinin yapraklarından, meyvesinden de birkaç çay kaşığı eklenerek demlenmesi mümkündür. Sinameki çayını kimler içemez diyenler için çocuklar ve gebeler olduğunu söylememiz mümkündür. Demlenme esnasında kaynar su eklenerek 5 ile 10 dakika arasında demlenmeye bırakılıp ardından içilmesi uygun olacaktır.