Sinameki Ne İşe Yarar?

Geçmişten bugüne faydaları bitmeyen sinamekinin çay halinde tüketilmesi de oldukça faydalıdır. Sinameki toz halinde de yoğurt gibi besinlerle tüketilip sindirim sisteminin düzenlenmesi de sağlanmaktadır. Kilo vermek, inflamasyonu azaltmak, vücuda detoks yapmak ve mide ve bağırsak sorunlarının da iyileştirilmesinde kullanılan sinameki iştahın azalmasını sağlayarak daha fit bir görüntü elde edilmesinde de kullanılır. Parazitlerin yok edilmesi, hastalık riskinin düşmesi gibi faydaları vardır. Sinameki çayından elde edilen pek çok fayda bulunur. Sinameki çayı kalp rahatsızlıklarının yanı sıra karaciğere de hasar verir. Bağırsakların düzgün çalışması için de orta miktarda tüketilmesi mümkündür. Güçlü çay zayıf bağırsaklarının yanı sıra düşük elektrolit seviyelerini de sağlar.Sinameki yeşil ve sarı yapraklıdır. Sinameki yapraklarının en benzersiz olan çeşitleri ise sağlık nedeniyle dünyaya ihraç ediliyor. Tropik bölgelerde yetiştirilmekte olup ılıman iklimlerde de yetiştirilmesi mümkündür. Sinameki çayının 250’den çok türü bulunur. Biraz tatlı olsa da güçlü olan acı tonları da mevcuttur.

Sinameki Otu Nasıl Kullanılır?

Yeşil çayla karıştırılıp lezzetini de daha artırmak için bal eklemek de mümkündür. Sinameki çayı ekilebilir ya da kurutulabilir. Çay aromatik bir tada da sahip değildir. Kabızlığı tedavi etmek için hemoroid tedavisinde de kısa süreli olarak kullanılabilir.Sinameki kullananlar pek çok faydasını görür.Çocuklarda olan kabızlık için ise günde 8.5 mg olarak tüketilmesi önerilir. Kullanmadan önce doktora danışmak gerekir.

Sinameki Kürü Nasıl Kullanılır?

Kabızlık için kullanılan sinameki kullanılmadan önce doktora danışılmalıdır. Sinameki ayrıca entienflamatuvar etkiye sahiptir. Antiparazit etkiye sahip olan sinamekinin pek çok faydası vardır.Sinameki yoğurt ile toz halinde tüketilebilir.Bağırsaklarda olan kurtlar, parazitleri ortadan kaldırıp yemeklerden besin elde edilmesinde yardımcıdır.

Sinameki Nerede Satılır?

 Sinameki otu sağlık açısından pek çok faydası olan bir bitki olup aktarlarda da satılır. Sinameki kullananlar marketler, online alışveriş yapılan siteler ve daha pek çok yerde sinameki satılması mümkündür. Sinameki ödem atar mı diyenlere faydalarından bahsetmeliyiz.Sinameki çayı ve otunu bulmak kolay olup aktarlardan bulunması oldukça kolay olmaktadır.