Sinameki Nasıl Kullanılır?

Kilo vermeden daha pek çok şeye kadar çeşitli nedenlerle kullanılan sinameki otunun faydaları da oldukça fazladır. Sinameki çayı sindirim sağlığını da iyileştirmekte, doğal olarak da müshil çalışma yeteneğine sahiptir. Oldukça düşük dozlar halinde tüketilen sinameki otu aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olmaktadır. Kabızlık için sinameki nasıl kullanılır diyenlere çay halinde de olabileceğini söylemeliyiz.Yarım çay kaşığı sinameki 10 dakika süreyle kaynamış suda bekletilip tüketilebilir.İştah kesici olma etkisiyle kilo vermek de iyi olur. İştah kesebilip aynı zamanda kabızlık sorununu da ortadan kaldırabilir.

Sinameki Nasıl Kaynatılır?

 Sinameki bitkisinin oldukça güçlü bir müshil olduğu da unutulmamalıdır. Sıcak ve dinlenmiş olarak içilmesi gerekir. Sinameki ne işe yarar diyenler için pek çok amaçla kullanıldığını da söyleyebiliriz. Yarım çay kaşığı kadar sinameki de 10 dakika kadar bekletilerek çay olarak tüketilebilir. Sinameki kullananlar oldukça kısa sürede faydalarını görür.Haftada ortalama 2 kez tüketilmesi de uygun olmaktadır.

Sinameki Nasıl Kullanılır?

 İlk kez sinameki kullanılıyor ise de mutlaka evden çıkılmayacak bir gün tercih edilmelidir. Piyasada bulunan karışık halde ki bitki form çaylarından da günde bir kez olma şartıyla en çok 2 kez tüketilebilir. Sindirim sistemini düzene sokma ve temizliği sağlama açısından önemlidir. İltihap önleyici etkisiyle de bilinir. Sinameki çayı nasıl hazırlanır diyenler için 10 dakika kaynayan suda bekletilerek olduğunu da belirtebiliriz. Kilo verme sürecinde de iştah kesici etkisi ile tercih edilebilir.

Diyetlerde Sinameki Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Diyetlerde sık görülen kabızlık sorununu da anında gidermek mümkündür. Sinameki bitkisi tablet, toz, sıvı halde de kullanılabilir. Sinameki ne işe yarar diyenler için bağırsakların yumuşamasını da sağlar diyebiliriz. Parazit ve kurtları ortadan kaldırıp enfeksiyonları da ortadan kaldırıp besin elde edilmesini sağlar.Sinameki çayı fiyatı ise sanılanın aksine yiyasa koşullarında oldukça da uygundur.Günlük kullanım miktarı oldukça az olup en çok 7 gün tüketilmesi gerekir. Bir hafta kullanım ardından da ortalama 7 gün ara vererek yeniden kullanılmak için uygundur.