Sinameki Çayı Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Günümüzde reçetesiz müshil olarak bilinen sinameki kabızlık ve şişkinlik içinde birebirdir. Sinameki bitkisi pek çok hastalığın formülünde de yer alır. Sinameki çayı Hindistan, Somali, Sudan, Mısır gibi daha pek çok ülkenin topraklarında doğal olarak yetişmektedir.Senna kabuğu bitkinin İngilizce adından gelip soyulma anlamına gelir. Sinameki geçmiş dönemlerde tablet, toz ve sıvı formlarda da kullanılıyordu. Sinameki çayı müshil etkisi ile en kısa sürede etki etmektedir. Kabızlığı gideren sinameki bitkisi günümüzde kullanıldığı formda en kısa sürede kendini gösterir. Kabızlığı gideren sinameki bitkisi şişliği de alarak en kısa sürede etki etmektedir.

Mide Sorunlarında Sinameki Kullanımı Nasıldır?

Diyet yapanlara yardımcı olan sinameki çayı iştah kapatmanın yanı sıra diyet yapanlara da yardımcı olur.Sinameki çayının tadı ise farklı bir durumdadır.Sinameki bitkisi çay halinde tüketildiğinde ise en kısa sürede etki etmektedir. Kolonoskopi öncesinde kullanıldığında etkisini gösteren sinameki çayı da bağırsakların temizlenmesinde kısa sürede etkilidir.

Sinameki Nerede Satılır?

Seyrelterek kullanılması gereken sinameki hemen hemen tüm aktarlarda bulunur. 10 dakika kadar demlenerek kullanılması mümkündür.Sinameki çayını kimler içemez diyenler için gebeler olduğunu söyleyebiliriz. Seyrelterek kullanıldığı zaman sinameki çayı anında etki eder. Çayı hazırlamak için ise bir fincan kaynayan su içine yarım çay kaşığı sinameki otu atılması ve demlenmesini beklemek gerekir.