Sinameki Ne Demek

Afrika, Hindistan gibi pek çok bölgede yetiştirilen sinameki bitkisinin faydaları da oldukça fazladır. Kabızlık ve zayıflama problemine karşı bulunmaz nimet olan ve çay rengi sarı olan sinamekinin pembe, beyaz çiçekleri bulunur. Sağlık alanında da sıklıkla kullanılan sinameki otunun faydaları günümüzde pek bilinmemektedir. Sinameki otu kabızlık çekenler için de birebirdir.Sinameki ağacında yetişen ot kısa sürede büyümekte ve kullanılır. Farklı türe sahip olan bitki ise Hindistan, Somali, Sudan, Mısır gibi ülkelerde de doğal şekillerde yetişiyor.

Sinameki Nasıl İçilir?

Senna kabuğu bitkinin İngilizce adı olup soyulabilir. Sinamekinin tarihi ise oldukça eskidir. Arap Yarımadasına dek giden sinameki tablet, sıvı, toz halde de kullanılıyor. Müshil etkisi olan sinameki kabızlığı ortadan kaldırmakta olup parazit enfeksiyonlarına karşı da özellikleri vardır.Sinameki kullananlar pek çok faydasını da görmektedir.Sinameki çok sık tüketilmemesi gereken bir bitkidir. Sinameki çayı nasıl demlenir diyenler için oldukça kolay olduğunu ve kısa sürede etkisini gösterdiğini de belirtmemi gerekir. Parazitler ve bağırsakta yer alan diğer kurtlar da ortadan kaldırılmakta olup sinamekinin pek çok faydası da bulunur.

Sinameki Kullanımı Nasıldır?

Yemekler yiyerek fazla sayıda besin elde edilmesine de sinameki bitkisi nedendir. Kilo verilmesine yardımcı olan sinameki vücudu temizler. Sindirim takviyesi olarak kullanılmaktadır. Makat çatlaklarını giderip iltihapları önler. Sinameki çayını kimler içemez diyenlere de hamile bayanların ve çocukların içemeyeceğini söylememiz gerekir. Hızlı şekilde iyileşme sağlayıp şişkinliği de azaltır.Sinameki bitkisi yoğurt, suyla da karıştırılıp saç kremi olarak kullanılabilir. Kilo verme sürecinde de iştah kesici etkisi bulunur.

Mide Ağrılarında Sinameki Kullanımı Nasıl Olur?

 Sinameki mide bulantıları, mide ağrısı, uzun süreli olan ishallere de neden olabilir. 12 yaş altı çocuklarda kullanılması uygun değildir. İştah kesen sinameki kabızlık sorununu da ortan kaldırabilir. Sinamekinin faydaları da oldukça fazladır.Sinameki ile zayıflamanın yanı sıra sağlığınıza kavuşmanız mümkün olacaktır. Sinameki kullanımı mide ağrısı bulantısı gibi sorunlara da çözümleri vardır. Sinameki düşük dozlarda kullanılabilir. Sinameki kaynamış suda 10 dakika bekletilebilir.