Hızlı Saç Uzatmak İçin Bitkisel Reçeteler

Birçok kadın kısa saçlarının hızlı bir şekilde uzamasını ister. Ancak saçların hızlı bir şekilde uzaması o kadar kolay bir işlem değildir. Uzarken kırılan saçlar kesilir ve istenilen uzama miktarı bir türlü arzu edilen gibi gerçekleşmez.

Saçların hızlı bir şekilde uzamasını sağlamak için bitkisel reçeteler mevcuttur. Doğru bitkisel reçetelerin uygulanması halinde saçlar kökten uca beslenerek sağlıklı bir şekilde hızla uzayacaktır.

Saç Uzaması İçin Bitkisel Reçeteler Nasıl Hazırlanır?

Saçın hızlı uzaması için hazırlanacak olan bitkisel reçetelerde kullanılan malzemeleri aktarlardan rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Evde saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamak için kolay bir şekilde saç bakım kürleri hazırlamanız mümkündür.

Saç Uzaması İçin Kullanılan Bitkisel Reçeteler

  • Saçların uzaması için kullanılan bitkisel reçetelerin başında sinameki ve civanperçemi ile hazırlanan karışım gelmektedir. Sinameki ve civanperçemi ile dövülmüş nar kabuğu yarım saat boyunca suda kaynatılır. Ardından süzülen suya yumurta ve susam yağı ilave edilip karıştırılır ve saçlar bu karışımla yıkanır.
  • Karadut usaresi ince bir tülbentle iyice sıkıldıktan sonra yumurta ve susam yağı ile karıştırılır. Ardından 5 dakika ısıtılan karışım her gün saçlara uygulanır.
  • Turp rendelenir ve daha sonra yarım saat süreyle pişirilir. Ardından süzülür ve suyuna yumurta sarısı eklenir. Elde edilen karışım ile saçlar her gün yıkanarak saçların hızlı bir şekilde uzaması sağlanır.